כשהבנתי מה חיפשתי - מצאתי!

כשהבנתי מה חיפשתי - מצאתי!

כשהבנתי מה חיפשתי – מצאתי!

מדברים על זוגיות מבלי לחפור עליה...

"אין לו יציבות תעסוקתית" כך אמרו עלי תמיד. מדוע? פשוט מאוד. לא החזקתי מעמד במקום עבודה אחד יותר משנה. החברים ידעו שאפשר להתייעץ איתי בנוגע לחלקי חילוף לרכב, כל רכב, עד מודל 2010 כי עבדתי חצי שנה בחנות לחלקי חילוף. אפשר להתייעץ איתי בנוגע לרכישת דירה וכדומה כי הייתי מתווך נדל"ן כמעט שנה בפועל ועוד שנתיים על תנאי. גם בנוגע לעסקי האופנה כי קיפלתי בגדים כמה חודשים בין מכירה למכירה ואם כבר אני חושף הכל אז גם באומנות אני מבין כי התחזיתי לצייר צעיר המוכר את ציוריו בחו"ל...

ולמרות כל הידע שנאגר אצלי והעובדה שאני מעט חכם וגם מגדיל ראש כשצריך, בכל זאת נעלבתי קצת כשאמרו עלי ברגע האמת שאין לי יציבות תעסוקתית... אז החלטתי לטפל בזה! וברצינות!

את העבודה הבאה אמרתי אני אלמד טוב ואצליח בה ואוכיח לכולם שגם אני יכול להיות יציב תעסוקתית, וכך היה! במקום העבודה הבא שלי עבדתי כמעט ארבע שנים רצופות ומוצלחות מאוד! היה ברור לכל מכריי ואוהביי שסוף סוף יש לי מקום עבודה לחיים עם פנסיה טובה ותנאים נחשקים. אלא שמשום מה לי זה לא היה כל כך ברור...

ומה עםהמאמר למציאת זוגיות?! אתם תוהים... סבלנות. חיכיתם כל כך הרבה, חכו עוד קצת ותנו לנו צ'אנס.

אז נאנקתי תחת שלטון היעדים המתחדשים עלינו בכל יום והתחרות שגרמה לי לנצח כל מבצע הפכה להיות עיקרון שאי אפשר לחיות בלעדיו, עד שהפכתי להיות תוצר נוסף של החברה בה עבדתי ואז קמתי! כן, פשוט קמתי והלכתי... הלכתי למצוא את עצמי שאני מכיר ואוהב.

החיפוש הזה לא היה ארוך ומייגע. החיפוש הזה לא אמור להיות ארוך ומייגע. לכל אותם ש"מחפשים" את עצמם שנים ומתייסרים למען אותו חיפוש אני רוצה לומר: אם החיפוש שלנו תלוי בשינוי אווירה, שינוי מקום, שינוי אקלים וכו' אז אנחנו לא מחפשים את עצמנו אלא את הדבר הבא שיעשה לי טוב, ובדרך כלל זה יהיה משהו חדש שיעורר אצלנו תחושות חדשות, מסקרנות, לעיתים נעימות ומרגיעות ולעיתים מפחידות ומגבירות אדרנלין – ככה או ככה זה לא אנחנו, זה אנחנו עם עוד קצת משהו... מזכיר לכם פירסומת כלשהי? נכון. כי כדי למכור חלום/שקר וכדו' לאנשים אינטליגנטיים צריך רק לומר להם שזה בדיוק הם והשלימות שלהם רק עם הדבר הקטן הזה שהיה חסר להם לאותה שלימות לא מושלמת בעליל.

אז אם לא נטשתם אותי עד עכשיו, ועדיין רוצים לקבל טיפ חזק למציאת הזוגיות שלכם,  תנו לי לספר לכם מהי דרך החיפוש העצמי הנכון ומדוע זה כל כך קל.

חיפוש עצמי כשמו כן הוא. עליו להיות נטול כל דרישה והגדרה חברתית שאינה מחייבת את אופי החיים ההגון. לדוגמה: החברה "דורשת" ממך להיות משכיל ובעל תעודות מתאימות המעידות על כך, זה טוב ויפה אך אם אין לך את זה אינך "מפריע" לחיי חברה תקינים, אינך פוגע באף אחד ואינך מהווה סיכון לחברה הבריאה שלנו. לעומת זאת, החברה "דורשת" ממך לייצר הכנסה כספית על מנת שלא תהיה נטל על החברה, אם תחליט לממש את דרישתה על ידי עיסוק בפעילות עבריינית, אזי גם אם תהיה מגדולי העשירים בחברה אתה "מפריע" לחיי חברה תקינים ופוגע ומזיק לחברה הבריאה שלנו.

ולכן, במסגרת החיפוש העצמי הנכון, עלינו להניח לרגע בצד את כל דרישות החברה ולהתרכז רק ביכולות והכישרונות שלנו שאנו מודעים לקיומם, ולמצוא את הדרך להשתמש בהם בצורה שתעשה לנו טוב בנשמה ותיתן לנו תחושת סיפוק עצמי אמיתי ויחד עם זאת ייטיבו לחברה בה אנו חיים. זה מאוד פשוט!

הבעיה היא שאז יבואו כל מיני חכמולוגים למיניהם בדמות חברים, אנשי מקצוע ולעיתים גם הורים שיגידו לנו: אתה לא יכול להתפרנס מזה, את לא יכולה לחיות ככה ועוד כהנה וכהנה אמירות הנובעות מתוך נפשם המשועבדת לדרישות החברה מהן את/ה בדיוק התנתקת.

ולצערנו הרב, ככה אנחנו גם "מחפשים" את הזוגיות שלנו, ולכן המצב נראה ככה בדיוק.

כשהחיפוש שלנו אחרי הזוגיות מכוון הגדרות חברתיות ש"אמורות" להסביר לנו מה טוב ומה לא ומציגות כאילו "עובדה" שככה טוב לכל אלו הנמצאים ב"זוגיות מדהימה" שכוללת אלפי תמונות באינסטוש ולבבות ענקיים ביישומון הכי חם בשוק וכו', אם להם זה כל כך טוב כנראה שגם לי זה יהיה טוב... לא?

אבל אני אומר לכם בצורה הכי בטוחה שאפשר: זה לא נכון! רק אתם יודעים מה באמת טוב לכם. שבו עם עצמכם והניחו בצד את כל ה"דרישות" החברתיות אודות בן הזוג המבוקש, ותשאלו את עצמכם: מה עושה לי טוב? האם יהיה נעים לי להניח את ראשי העייף על ריבועי הברזל בבטנו של בעלי או שדווקא הייתי מעדיפה אותה רכה ושמנונית (כמו שלי) ושעל הדרך גם לא אצטרך להנפיק אשרת כניסה לכל גרם שומן רווי שאהוב עלי... תמשיכו לשאול את עצמכם את השאלות הללו ותכתבו, כן. תכתבו את התשובות שיהיו לנגד עיניכם. תבנו את הפרופיל של האדם שאיתו באמת יהיה לכם טוב לאורך זמן ואז תבינו מה אתם מחפשים. וכשתבינו מה אתם מחפשים בטוח שתמצאו אותו. ומי יודע, אולי תגלו שיש אחד כזה או אחת כזו ממש קרוב אליכם?

מניסיון אומר לכם: רק כשהבנתי מה חיפשתי – מצאתי! בהצלחה.

  • מה דעתך
    על האתר?
  מה דעתךעל האתר?