רודוס - אנחנו מגיעים!

רודוס - אנחנו מגיעים!

יום שני, שלושה ימים לפני הנסיעה המתוכננת לרודוס שי משוחח עם חברו הטוב אייל (רווק גם הוא) בטלפון:

שי: אז זהו, לגבי הטיול לרודוס אחי, לא נראה לי שאצטרף. אתה ומוטי נוסעים עם החברה ואני כרגע לא באיזה קשר רציני כזה.

אייל: נו, ומה הבעיה להביא איזו מישהי נחמדה לטיול? מלא בחורות היו שמחות להצטרף לטיול כזה. אתה נראה טוב, חכם ומעניין, מה יש לך?

שי: אז זהו, אתה מבין אחי... נשבר לי ואני מיואש לגמרי! אני לא יודע לגשת לבחורה וליזום שיחה, כבר בתיכון נתקלתי בקושי הזה. כבר ניסיתי הכל. ואתה רוצה לשמוע? לפני חודשיים וחצי גם נרשמתי לאתר הכרויות שיש בו איזה מאה אלף רווקות, וואלה יפות, מעניינות... אמרתי זהו! פה אני מוצא לי את האחת. העליתי תמונה סבבה, שילמתי מנוי לחצי שנה והתחלתי לשלוח הודעות ולייקים לכל מיני בחורות. ותנחש מה? כלום! נאדה! גורנישט! סתם ביזבוז זמן וכאב לב...

אייל: האמת אחי, שמעתי שיש מלא טריקים באתרים האלה, כל מיני מנויים פיקטיביים ושטויות.

שי: מנויים פיקטיביים? כמה? שלחתי בערך שמונים הודעות! שמונים בחורות עם תמונה ומידע מפורט, כולם פיקטיביות?!

אייל: שמע אחי, אם אתה רציני ומחפש קשר אמתי שם, אז אולי אתה פשוט לא מתנהל נכון? אולי ההודעות באמת לא "פוגעות" במטרה? שמעתי שיש היום כאלו שמדריכים איך לתקשר בעולם הווירטואלי, ניסית אותם? 

אחרי בירור קצר אייל חזר אלי ונתן לי טלפון של "מצאתי" אתר הכרויות עם ייעוץ אישי ואמר לי תתקשר ותעדכן מה יצא מזה...

אז התקשרתי. דיברתי עם דביר, אחד היועצים שם, והוא אומר לי: שי היקר, חבר שלך אולי צודק, אל תתאכזב מחוסר ההצלחה שלך כי באמת באתרי היכרויות יש מלא פרופילים פיקטיביים אבל אתן לך עצה ותיישם אותה באיזה אתר שאתה מנוי. אני יודע שאתה עלול "ליפול" עדיין על פרופילים פיקטיביים אבל אם יש שם אפילו בחורה אחת אמיתית זה יעבוד! 

שי: (שיחה שניה) אייל אחי מה נשמע? שיחקת אותה עם העצה שלך קודם, התקשרתי וסיפרתי מה אני עובר ומיד הבינו אותי. ובאמת אמרו לי דברים שנשמעו לי ממש נכונים. אחד היועצים שדיברתי איתו אמר לי: שי, יש עצה יהודית עתיקה שאומרת: "נחות דרגה ונסיב איתתא" כלומר: מקם את עצמך נכון ותמצא זוגיות מתאימה. תעשה את שני הדברים הבאים ותראה הצלחה:

  1. קודם כל עליך להגדיר את עצמך בצורה  כנה ואמיתית כדי שתוכל למקם את עצמך בסרגל הרווקים בהתאם למה שאתה, ואז תוכל להגדיר פחות או יותר מה נכון לך ולמי אתה אמור לגשת. לדוגמה: אני מסורתי וחשוב לי שבת הזוג שלי תכבד את נושא הכשרות והחגים וכאלה, אז לא נכון יהיה לפנות למישהי שהיא רחוקה מכל זה, כי רוב הסיכויים שהיא שוללת את מי שמוגדר דתי ומסורתי. או אני מעשן כבד וחשוב לי לשבת איתך על קפה וסיגריה בלי להתנצל, ואז לא נכון לפנות למישהי שכתבה שהיא שונאת את הריח של הסיגריות... ובאמת לפחות חצי מאלו שפניתי אליהן בכלל לא רלוונטיות.
  2. דבר שני אתה חייב לשדר ביטחון ובשלות מסוימת לקשר ולא להציג את עצמך כ"משוטט" אחר בת זוג... לדוגמה: אם אני שולח לייק וזהו, או כותב הודעה בסגנון של: "היי , מעוניינת להכיר?" או "שלום, יש מצב לשוחח?" זה נותן תחושה של אחד שלא יודע מה הוא רוצה וסתם "מעביר פה את הזמן" בניסיון לדוג איזה דג. אבל אם אני תשלח הודעה רצינית שניכר ממנה שבחנת את המועמדת ונראה לך שיש פה כיוון רציני, אז יש סיכוי גבוה יותר שהצד השני יתעניין ויגיב. לדוגמה: "היי, ראיתי שיש לנו כמה דברים משותפים ושחשוב לך להכיר בחור עם מודעות עצמית לבריאות וכושר וגם לי זה חשוב, ומצאת חן בעיניי, מה דעתך שנשוחח קצת ונראה לאן זה מוביל?"

ובאמת ניסיתי את זה. השקעתי זמן וקראתי את מה שכתבו בפרופיל האישי ולבסוף שלחתי 2 הודעות בסגנון הזה לבחורות שמצאו חן בעיניי, ולא תאמין! קיבלתי מענה לשתיהן! עם אחת מהן כבר שוחחתי טלפונית והיה ממש נחמד. יש מצב שניפגש הערב ומי יודע... אולי עוד נזמין כרטיס לרודוס...

אייל: וואי אחי, מגניב! יאללה בהצלחה!

  • מה דעתך
    על האתר?
  מה דעתךעל האתר?